Men B Section Plate (9 to 17)
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Matthew Basterfield | ZA | Jeppe Quondam Squash Club | Yes | Player B9 |
- | Russell Holland | ZA | Parkview Squash Centre | Yes | Player B10 |
- | Quentin Lemmer | ZA | Jeppe Quondam Squash Club | Yes | Player B11 |
- | Brendon Bishop | ZA | Western Rackets Squash Club | Yes | Player B12 |
- | Sandile Mthiyane | Egoli Squash | Yes | Player B13 | |
- | Lloyd Thomas | ZA | Benoni Country Club | Yes | Player B14 |
- | Sean Blignaut | ZA | Parkview Squash Centre | Yes | Player B15 |
- | Petros Pouroullis | The Bryanston Country Club | Yes | Player B16 | |
- | Daniel Schutte | ZA | Western Rackets Squash Club | Yes | Player B17 |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Player B9 | No | - | ||
- | Player B10 | No | - | ||
- | Player B11 | No | - | ||
- | Player B12 | No | - | ||
- | Player B13 | No | - | ||
- | Player B14 | No | - | ||
- | Player B15 | No | - | ||
- | Player B16 | No | - | ||
- | Player B17 | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-05-06 11:00am | Player 9 to 12: X1 | PVSC - 7 |
Matthew Basterfield [1]
|
Russell Holland
|
4-11, 11-6, 9-11, 7-11 |
2023-05-05 5:30pm | Player 9 to 12: X2 | PVSC - 7 |
Matthew Basterfield [1]
|
Quentin Lemmer
|
11-8, 9-11, 11-9, 9-11, 11-6 |
2023-05-04 5:30pm | Player 9 to 12: X3 | PVSC - 7 |
Matthew Basterfield [1]
|
Brendon Bishop
|
11-2, 11-5, 11-2 |
2023-05-04 7:30pm | Player 9 to 12: X4 | PVSC - 7 |
Russell Holland
|
Quentin Lemmer
|
11-7, 8-11, 11-8, 10-12, 11-1 |
2023-05-05 6:00pm | Player 9 to 12: X5 | PVSC - 6 |
Russell Holland
|
Brendon Bishop
|
11-2, 11-6, 6-11, 11-5 |
2023-05-06 10:30am | Player 9 to 12: X6 | PVSC - 7 |
Quentin Lemmer
|
Brendon Bishop
|
11-5, 11-8, 7-11, 11-6 |
2023-05-06 11:00am | Players 13 to 17: X7 | PVSC - 7 |
Sandile Mthiyane
|
Lloyd Thomas
|
5-11, 7-11, 2-11 |
2023-05-06 9:30am | Players 13 to 17: X8 | PVSC - 7 |
Sandile Mthiyane
|
Sean Blignaut
|
5-11, 1-11, 7-11 |
2023-05-04 7:30pm | Players 13 to 17: X9 | PVSC - 6 |
Sandile Mthiyane
|
Petros Pouroullis
|
8-11, 5-11, 0-11 |
2023-05-04 6:15pm | Players 13 to 17: X10 | PVSC - 7 |
Sandile Mthiyane
|
Daniel Schutte
|
11-9, 2-11, 6-11, 5-11 |
2023-05-04 7:00pm | Players 13 to 17: X11 | PVSC - 7 |
Lloyd Thomas
|
Sean Blignaut
|
11-4, 11-7, 12-10 |
2023-05-03 6:00pm | Players 13 to 17: X12 | PVSC - 8 |
Lloyd Thomas
|
Petros Pouroullis
|
11-8, 10-12, 11-6, 11-8 |
2023-05-05 5:30pm | Players 13 to 17: X13 | PVSC - 6 |
Lloyd Thomas
|
Daniel Schutte
|
11-1, 11-2, 12-10 |
2023-05-05 6:00pm | Players 13 to 17: X14 | PVSC - 6 |
Sean Blignaut
|
Petros Pouroullis
|
5-11, 8-11, 7-11 |
2023-05-03 7:00pm | Players 13 to 17: X15 | PVSC - 8 |
Sean Blignaut
|
Daniel Schutte
|
11-9, 11-6, 11-4 |
2023-05-06 10:00am | Players 13 to 17: X16 | PVSC - 7 |
Petros Pouroullis
|
Daniel Schutte
|
11-6, 9-11, 11-8, 11-9 |